Liečebná metóda ORTHOKIN - liečba vlastnou krvou

V posledných rokoch bola v Nemecku vyvinutá a testovaná unikátna metóda liečby poškodenia kĺbových chrupaviek, zápalov šliach, kĺbových obalov a poranení svalov a šliach. Molekulárna ortopédia bližšie preskúmala biologické príčiny poškodzovania chrupaviek. Bílkovina interleukín-1 ( IL-1 ) hrá pri vzniku tohoto poškodenia veľmi dôležitú úlohu. Pacientom s poškozenými chrupavkami sa tvorí priveľa IL-1, ktorý poškozuje chrupavku. Následkom toho prirodzený tlmič nárazov v kĺbe stráca svoju funkciu a dochádza ku poškodzovaniu ďalších štruktúr kĺbu. Táto moderná metóda je založená na aplikácii biologického protihráča interleukínu-1 – antagonistu receptoru pre IL-1 ( IL-1 Ra ) priamo do poškozeného kĺbu, čím dochádza ku zastaveniu deštrukcie chrupaviek a stimulácii regeneračných procesov. Liečebná metóda ORTHOKIN využíva princíp rozmnoženia IL-1 Ra z Vašej vlastnej krvi v laboratórnych podmienkach a jeho následnej aplikácii do kĺbu.

Pripravený roztok prirodzených ochranných proteínov ORTHOKIN:

zmierňuje bolesť
zlepšuje pohyblivosť
blokuje deštrukciu kĺbu
stimuluje hojenie a regeneráciu tkanív

Príprava séra:

Krv sa odoberá pacientovi zo žily na hornej končatine do 6 špeciálnych EOT striekačiek. Guličky prítomné v stríekačke zabezpečia vytvorenie ochranných proteínov. Krv sa inkubuje pri teplote 37 st. 6-9 hodín. Následný proces centrifugácie oddelí čisté sérum s proteínmi od krvných elementov. Individuálne pripravené sérum sa naplní do aplikačných striekačiek. Vysokoncentrovaný roztok telu vlastných proteínov sa aplikuje do kĺbu, poraneného svalu alebo šľachy zvyčajne 1 x týždenne.

Indikovaní pacienti sú:

poškodenie chrupaviek I. – III. stupňa
zápaly šliach a šľachových obalov
poranenia svalov a šliach
revmatické postihnutie pohybového aparátu

Naše zdravotnícke zariadenie ako jedno z mála pracovísk na Slovensku získalo oprávnenie a licenciu na aplikáciu tejto liečebnej metódy. Metódu sme začali používať ako prvé pracovisko na strednom Slovensku od júna 2009.

Liečebná metóda ORTHOKIN je svojím mechanizmom účinku, prípravou konečného produktu a spôsobom liečby absolútne odlišná od liečby pomocou systému ACP Double Syringe system od firmy Arthrex. ORTHOKIN terapia je na rozdiel od ACP liečby primárne vyvinutá a určená na liečbu poškodení a poranení chrupaviek.

Certifikát odbornosti

Kontakt

 

Konzultácie a objednávanie pacientov:


tel.: 0915 88 77 11
7:00 - 15:00
tel.: 043 / 430 05 57

Ortopedická ambulancia:
tel.: 0915 88 77 11

Arthromed s.r.o.

Blažeja Bullu 15
036 08 Martin-Priekopa
 
Úvod O nás Služby Galéria Kontakt Partneri
©2012 Ekono-print, s.r.o.